Avustralya’da bir paket sigara 114 TL olacak


Avustralya'da hükümet vatandaşlarını sigaradan uzaklaştırmak için yüksek bir zam politikası izliyor. Avustralya da şuan bir paket sigaranın fiyatı 79 TL, 2020 yılında ise bir paket sigaranın fiyatının 40 Avustralya Doları yani 114 TL'ye çıkması planlanıyor. Türkiye'de şu an asgari ücretle 140 paket Avustralya'da ise 96 paket sigara alınıyor.

Alman bankası Deutsche Bank’ın Nisan 2015’te yayımladığı bir rapora göre, 2017 yılı itibari ile Avustralya Dünya’da sigaranın en pahalı olduğu ülke konumund. BBC Türkçe’nin haberine göre; Avustralya hükümeti, buna rağmen ülkede sigara tüketiminin daha da azalması amacı ile harekete geçti. Avustralya Hükümeti bir paket sigaranın fiyatını 2020’ye kadar kademeli olarak 40 Avustralya Dolarına (Yaklaşık 114 Türk lirası) çıkarmayı planlıyor.

Ülkede üst üste yapılan zamların ardından Avustralya’da sigara tüketiminin, son 6 yılda yüzde 15 azaldığı belirtiliyor. Avustralya’nın Melbourne kentinde bugünkü fiyatlarla bir paket sigaranın fiyatı yaklaşık 79 Türk Lirası.

SİGARA YASAĞI HIZLA GENİŞLEDİ

Sigara paketlerinin tek tip olması uygulamasını hayata geçiren ilk ülke olan Avustralya’da, sigara içilebilecek alanlar konusunda ciddi sınırlamalar bulunuyor.
Ülkede iş yerleri, bar ve restoranlarla başlayan sigara yasağı, hızla genişledi.

Örneğin, South Wales eyaletinde şimdi çocuk parklarının 10 metre, kamusal binaların girişi, tren platformları, taksi durakları ve otobüs duraklarının dört metreye kadar yakınında sigara içmek yasak.
Diğer eyaletlerde de benzer yasaklar bulunuyor.

Birçok plajda sigara içmek yasak. Eyaletlerin çoğu, hapishanelerde sigaraya izin vermiyor. Ve tüm eyaletlerde, çocukların da seyahat ettiği arabalarda sigaraya yasak getirilmiş durumda.
Yasaklara uymayanlara 2 bin Avustralya Dolarına (Yaklaşık 5720 Türk Lirası) kadar ceza veriliyor.


Bake Sale by Charlie's Chalk Dust Yellow Butter Cake

Charlie's Chalk Dust'dan kek ve kurabiye lezzetleri serisi için tasarlanmış Bake Sale markasından über farklı bir lezzet daha! Tereyağl,vanilya kreması ve ananas üçlemesinin ardından gelen kusursuz bir fırın lezzeti.

149,00 TL
Wismec Predator

Wismec firmasının özel olarak Amerika’da tasarlattığı yeni nesil bir ürün olan Predator 228,228 watt gücünde 2 adet 18650 pil ile çalışmaktadır. Default 2A şarj çıkışıyla inanılmaz derecede hızlı şarj olmaktadır. RC şarj özelliği de bulunan cihaz bu özelliği sayesinde Powerbank olarak da iş görüyor.

399,00 TL
Joyetech Ekee

Joyetech, 2000 mAh pil içeren ve yeni ProCore Motor Tankından yararlanan EKEE 80W TC Box Mod Başlangıç ​​Setini tanıtarak buhar dünyasının kapılarını açın.

349,00 TL
Ovale Genus
329,00 TL
BİZİ TAKİP EDİN !

+90 538 896 82 56

PremiumBuhar.com © 2018 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır