Bilimsel İnceleme Elektronik Sigara Zararlı Mı ve Pasif İçicilik


Bbc nin son yaptığı belgeselde pek çok denek ve bilim adamı katılmış ve elektronik sigaranın normal sigaradan çok daha az zararlı olduğu sonucuna ulaşılmıştır. İlk olarak hücrelerin ölüm oranı incelediğinde sigara içen bireylerin hücrelerin yaşama ve yenilenme oranı çok düşük olduğu gözlemlenirken, elektronik sigara içen bireylerde hücrelerin yaşama ve yenilenme oranı yüzde 50 nin üzerinde olduğu gözlemlenmiştir. 

İkinci aşamada ise toksik madde araştırması yapılmıştır. Elektronik Sigara likitlerinin içerisinde toksik madde oranının sigaraya göre yüzde 99 daha az olduğu gözlemlenmiştir. Deney sonucunda incelenen deneklerde elektronik sigara kullanıcılarının iç organlarında olumlu düzelmeler ve iyileşmeler gözlemlenirken, elektronik sigara kullanan gurubun sigarayı bırakma yüzdesi, yüzde yüz olarak saptanmıştır. 

YOKSUNLUK VE PASİF İÇİCİLİK

Unutulmamalıdır ki elektronik sigarayı bırakmada en iyi alternatiflerden biridir. Ancak elektronik sigaranında kullandığınız e-likitler yüzünden yoksunluğunu çekebilirsiniz. E-Sigara kullanmanız sonucunda uyguladığınız yöntem yüzde 95 daha az zararsız bir ürün ile sigarayı yer değiştirmektir. Ancak bu yöntem yoksunluk duymanıza veya bağımlılığınızı yok etmenizi sağlamayabilir.

Elektronik sigaranın buharında çok az miktarlarda da olsa toksik madde izlerine rastlanmaktadır. Bu nedenle pasif içiciliğe karşı dikkatli olunmalı ve özellikle yaş olarak küçük bireylerin yanında kullanılmamasına özen gösterimelidir. Aktif bir sigara tüketicisi değilsek özenti yada merak olsa dahi elektronik sigara kullanımına özenilmemelidir!

Bbc nin yaptığı bu türkçe belgeseli sizde lütfen izleyiniz


BİZİ TAKİP EDİN !

+90 538 896 82 56

PremiumBuhar.com © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır